Pomóc! Potřebuji lásku *6

24. července 2012 v 23:24 | Nina <3 |  Povídky
,,Já to vezmu!" skočila jsem na pohovku a hrabala se k telefonu. ,,Prosím?" zamumlala jsem udýchaně. ,,To jsi ty Erí?" ozvala se z druhé strany. ,,Ne tady Eliška." prohodila jsem zklamaně. Čekala jsem někoho jiného. ,,Počkej dám ti Eriku." nechtěla jsem se s ním vybavovat a proto zavolala svoji kamarádku. ,,Ano?" vystrčila Erika hlavu ze dvěří. ,,Někdo tě chce!" ležela jsem na pohovce a ruku s telefonem jsem měla zvedlou. ,,Díky." usmála se a telefon mi sebrala. ,,Prosím?!" pronesla do telefonu jemně. ,,Ahoj Kamile!" rozzářila se a zmizela ve svém pokoji. ,,Proč nevolá?! Proč nevolá!?" opakovala jsem si tiše. ,,Slíbil, že se ozve." propadala jsem zoufalství. ,,Tohle čekání mě zabije." zoufala jsem a nehnutě ležela. ,,Čtyři hodiny!" podívala jsem se na hodinky a zhlubka vydechla: ,,Takhle už nemůžu." rychle jsem se zvedla, popadla mikynu a od dvěří volala: ,,Jdu se projít do parku!" na odpověď od Eriky jsem nečekala a zmizela jsem za dvěřmi.
,,Kamile počkej Eliška si tu zapomněla mobil a někdo jí volá." zvedla se Erika od telefonu a šla hledat můj mobil. ,,no kde ho může mít?!" zvedala erika polštáře na mé posteli: ,,Á tady je." okryla deku, našla tam vyzvánějící mobil a opatrvě do něj pronesla: ,,Prosím?!" ,,Eliško?" ozvala se váhavá odpověď. ,,Ne tady je Erika, kde je tam?" vyzvídala. ,,Ahoj, tady Libor. Potřeboval bych mluvit s Eliškou." ,,Jo, ale ona tu není." informovala ho Erika. ,,A kde je?" zněl Libor dost zaraženě. ,,Šla se projít do parku." ,,A do jakého?" zajímal se. ,,Hned vedle našeho bytu." ,,Dobře já jí tam půjdu hledat." zavěsil.
Pomalu jsem šla parkem. Všude kolem mě pocházeli zamilované páry a jen já sama. Zase na mě dopadla tíseň. Tíseň svírala můj hrudník a já s těží dýchala. Došla jsem k malému rybníčku, kde plavali labutě. Vzpomněla jsem si na naše procházky s babičkou a hned se mi do očí linuly slzy. Snažila jsem se ovládat, ale bylo to těžké. Ty staré, dobré časy byli neodvratně pryč a nic je už nemohlo vrátit. Byla jsem zabraná do vzpomínání, že jsem si ani nevšimla, že za mnou někdo stojí. Někdo mi zakryl oči a tajemným hlasem mi pošeptal do ucha: ,,Hádej kdo jsem?" ,,Libore!" vyslovila jsem to co mě první napadlo a to co jsem si děsně přála, aby byla pravda. Skoror jsem se bála otočit. Bála jsem se toho jestli to bude někdo jiný a já budu zklamaná. Ale zklamání se nekonalo. Pomalu jsem se otočila a stál tam on! ,,Jak si mě tu našel?" divila jsem se. ,,Volal jsem ti a vzala to Erika. To ona mi řekla, že tě tu najdu." usmíval se. ,,Aha." pokývala jsem hlavou a sklopila jsem oči. ,,Půjdem se projít?" navrhl Libor. ,,Jasně, moc ráda." usmála jsem se a společně jsem vyšli. ,,A co tu vlastně děláš v Kodani?" zajímal se Libor. ,, S kamarádkou jsme tu něco jako na výletě." usmála jsem se. ,,Aha." pokýval hlavou a nespouštěl ze mě oči. ,,Včera jsem tě viděla hrát. Hraješ skvěle." chválila jsem ho. ,,Děkuju. Tahle pochvala potěší, vzlášť od tebe." stydlevě jsem se usmála a dívala se do země. ,,Jsi krásná, víš to?" stoupl si Libor přede mě a zastavil se. ,,Ale jdi." usmála jsem se a uhla hlavou. ,,Opravdu.Máš krásné oči." chytl mě Libor za bradu a zkoumavě mi do nich hleděl. Stydlivě jsem se usmívala a čekala. Pomalu začal přbližovat svoje ústa k mým a já zaraženě stála. Naše ústa se skoro dotýkala, když v tom začalo prudce pršet. Odklonila jsem svou hlavu a podívala se na Libora, který stál s výrazem dost smutným. ,,Co se děje?" zajímala jsem se a bála jsem se odpovědi. ,,Bojím se, že mi zase utečeš jako včera." przradil mi Libor s mírným ostychem. ,,Proč bych měla utíkat?" zajímala jsem se. ,,Začala pršet a já ani nemám dešník." zoufal. ,,Ale mě déšť nevadí. Zbožňuji ho." odstoupila jsem od něj kousek dál, roztáhla ruce a svou tvář vystavila proudům deště. Libor mě obešel. Jemně mi zajel rukou do vlasů a dlouze políbil. Bylo to krásné líbat se v děšti a ještě ke všemu s ním. kapky nám stékali po tváři a já byla šťastná....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Camilla Camilla | Web | 25. července 2012 v 20:28 | Reagovat

Krásné ! :-) Jen tak dál .....

2 Naty Naty | Web | 25. července 2012 v 22:30 | Reagovat

Krásný :-) Ať jim to dlouho spolu vydrží :-)

3 Deny Deny | E-mail | Web | 28. července 2012 v 17:35 | Reagovat

Páni, dokonalý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama